PoloniaCare24

Rozmawiali o legalnej pracy za granicą

PoloniaCare24 zaprosiła obecne i przyszłe opiekunki na konferencję poświęconą aspektom pracy z osobami chorymi.

Dziś (16 maja) w szczecineckim zamku odbyła się konferencja pod hasłem „Być opiekunem – profesjonalista na co dzień” skierowana do opiekunek i opiekunów osób starszych wyjeżdżających za granicę. Spotkanie zorganizowane zostało przez szczecinecką firmę PoloniaCare24, która od wielu lat pomaga mieszkańcom miasta i powiatu w znalezieniu pracy poza granicami kraju, organizując wyjazd, zapewniając wsparcie na każdym etapie wykonywanej pracy oraz dbając o bezpieczeństwo pracowników.

Dzisiejsza konferencja skierowana jest do osób, które są zainteresowane wyjazdem za granicę i podęciem tam legalnej pracy jako opiekun osób starszych. Ale też dedykujemy ją osobom, które już taką prace podjęły – powiedziała nam jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Małgorzata Poliwka-Kisiel, założycielka firmy PoloniaCare24.- W dzisiejszym spotkaniu udział weźmie m.in. przewodniczący SAO, czyli Sekcji Agencji Opieki, która zrzesza firmy delegujące pracowników za granicę, a do której my również należymy.

Będziemy rozmawiać o tym, dlaczego warto jechać do pracy za granicę przez firmę, ponieważ tzw. czarny rynek jest ogromny. Na 300 tysięcy opiekunek, które wyjeżdżają z Polski, tylko 20 procent wyjeżdża legalnie. Dlatego będziemy mówić o tym, jak wybrać odpowiednią firmę, żeby pracownik nie musiał się o nic martwić oraz na co należy zwrócić uwagę. Porozmawiamy również o tym, jakie konsekwencje może ponieść osoba wyjeżdżająca do takiej pracy nielegalnie, co jej grozi i jakie niebezpieczeństwa na nią czekają. Zdarza się, że takie osoby są kontrolowane przez policję danego kraju i wówczas konsekwencje mogą być nieprzyjemne. Z kolei pielęgniarka opowie słuchaczom o tym, jak wygląda pielęgnacja podopiecznego, dlaczego nie trzeba się bać takiej pracy i jak należy podejść do ludzi chorych. Ale głównym tematem będzie walka z czarnym rynkiem i niebezpieczeństwami związanymi z podejmowaniem nielegalnie pracy za granicą – dodaje nasza rozmówczyni.

Uczestnicy konferencji mogli poznać m.in. prawne aspekty pracy opiekuna, dowiedzieli się, dlaczego warto pracować legalnie oraz jak wybrać dobrą agencję i po czym poznać, że współpraca z nią będzie bezpieczna. Omówione zostały również zagadnienia związane z bezpośrednią opieką nad osobą chorą i potrzebującą wsparcia. Słuchacze zapoznali się także z prezentacją praktyczną pracy opiekuna.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra

29 - 12 -2020

Jak zadbać o bezpieczeństwo seniora w trakcie pandemii?

Choroba wywołana koronawirusem SARS-CoV-2 w wielu przypadkach ma dość łagodny, przypominający grypę przebieg lub praktycznie nie wywołuje żadnych objawów. Nie oznacza to jednak, że nie należy podejmować wszelkich niezbędnych środków ostrożności, aby unikać możliwości zakażenia, szczególnie kiedy pod naszą opieką znajdują się osoby starsze.

więcej

Ponad 2000
zadowolonych rodzin

każdego traktujemy z ogromnym szacunkiem

Ponad 5000
wysłanych opiekunek

stabilne zatrudnieni, stałe dochody na wysokim poziomie

Od ponad 9 lat
jesteśmy w branży

zatrudnianiu osób charakterze opiekuna seniorów

Nasi Partnerzy

Dynamiczny rozwój firmy pozwala na rozwijanie współpracy z coraz większą liczbą partnerów